Wednesday, March 31, 2010

Tiba suusajuttu

Pärast Dahabi on jälle kõik endine st. et Pirital saab veel päris hästi suusatada. Rajad hoitakse vastavalt võimalusele korras (siis, kui õhtul vähegi külmetab). Seega tuleb minna hommikul, õhtul on rada väga pehme. Täna läksingi umbes poole üheksa paiku sõitma. Rada oli päris hea, metsa vahel küll on rada pisut must ja segab libisemist. Seevastu lagedates kohtades oli suurepärane libisemine. Täna sõitsin kuus 3,6 km ringi. Korraks põikasin ka üle jõe metsa vahele, aga sealt pole traktor üle käinud ja rada on päris jäine ja mõne koha pealt on maa väljas. Sinna pole sel aastal enam mõtet minna.

Tundub, et suusatalv hakkab siiski läbi saama, seega on asjakohane ka vastav statistika. Sel talvel tuli päris korralik läbisõit. Arvestasin, et umbes 700-800 km treeninguid ja siis 140 km võistlusi ja 63 km klassikat Tartu Maratonil (pisut sai ka enne sõidetud, aga ilmselt kokku vähem, kui maratonil). St. läbi häda võiks öelda, et 1000 km on täis. Loodetavasti saab veel mõned suusapäevad enne surfihooaja algust ka juurde. Pole paha! Reedel on Jõulumäel mingi kohalik võistlus, kui kõik klapib, siis on ka sinna minek. Täpsem info Jüri Kaldoja päevikust.

Tallinna laht on jäävaba, ilmselt pole ka esimene surf väga kaugel.