Saturday, May 19, 2012

Defi Wind 2012

Defi Wind võistlus on Vahemere äärses Prantsuse väikekülas Gruissan toimuv pikamaa maraton slaalomis. Distantsi pikkus on orienteeruvalt 40 km. Eelmise aasta kogemus oli nii fantastiline, et otsustasime Andrese eestvedamisel ka sellel aastal Defil osaleda. Kohal on Andres, Kent, Annika, Tom, Rain, Papa ning Hang Loosist Ivar. Lisaks võistlejatele on sellel aastal meid toetamas ka esinduslik tugiüksus Marika, Nööbi, Linda, Kristi ja Kristeli näol. Kristi täidab teami tõlgi ülesandeid. Rentisime meile ühe kohaliku majakese, pisike aga hubane, ruumi piisavalt kõigile. Tom elab oma ratastega suvilas õuel.

Küsimus suurele ringile: KES ON PILDIL koos Kristi ja Annikaga?


Teisipäev 15.05 : Puhus päris korralik maatuul, ca 16, puhandguti kuni 20 m/s. Võtsime 5-6m2 purjed, korralik trennipäev. GPS tulemused olid ka päris head. max. kiirused olid kuni 60km/h. Olime ca 3h merel. Õhtul tegi tugiüksus väga mõnusa Paella ja nautisime kohalikke suuri austreid. Suurim sündmus oli aga Kristeli sünnipäeva tähistamine. PALJU ÕNNE KRISTEL. Nööp sõbrunes kohe naabritega, Saime ka esimesed päikesekahjustused. Kellel juukseid vähem, need põlesid rohkem. Tore päev oli.
Kolmapäev 16.05. Puhus natuke vähem kui eile. Võtsime suuremad asjad, sain ise katsetada ka suurt Fanaticu 134 Falconit, kuigi mugavam oleks olnud sõita 110L Mantaga. Olin meiel ligi 2h, Andres oli merel ligi  4h. Minul andis väidetava Lofti masti praak tunda ning Papa hakkas uut masti sebima. Lofti esindatus on tarnijate poolelt suurim. Õhtul tegime kohalikus KEBAB'i baaris Kamikatzed. Öösel saabus ka Annika. Hispaaniast ostetud suured 2L Negritas rummivarud kahanevad kiiresti.
Neljapäev 17.05 EI midagi erilist, tuul keerutas, sõite ei toimunud. Annika, Andres ja Tom käisid ka varustusega ujumas. Õhtul oli ametlik võistluste avamine. Eestit esindas laval Kristi ja Annika. Kristi haaras kohe õhtujuhilt mikrofoni ja tegi mõnusa prantsuskeelse tervituse. Kaks ilusat tsikki laval oli tore kontrast. Õhtujuht arvas selle peale, et peab vist oma puhkust Eestisse veetma tulema. Õhtu naelaks oli LasVegas Weddingi väga mõnus ja vahetu lavashõu ja haarav muusika. Kent, Andres ja Papa lõpetasi päeva varahommikul.
Reede 18.05. Vastavalt prognoosile keskmine meretuul. korraldajad otsustasid teha midagi erilist: kaldalt start, lühike FUN sõit. Saime nibin nabin õigeks ajaks starti. Stardiliin oli kaldal, ATV sõitis võistlejate eest läbi ning siis läks jubedaks mölluks. Kuna kalda all oli paras rull, siis toimus seal midagi enneolematud. tuult oli ca 10m/s ringis, merel puhus natuke rohkem. starti läksid umbes pooled võistlejates, oletan 300-350 võsitlejat. Korraldajad panid välja lühikese raja. Korraldus annab aga soovida: stardijoon liiga lühike, tulemusi meie hinnangul tegelikult ei fikseeritud, väga paljud olid hädas kalda allt rullist väljasaamisega. Sain ise kalda alt tiksudes minema, kuid pidin teistele vees ulpijatele otsasõidu vältimiseks ka ennast vette poetama. Siis aga tuli mingi tegelane ja lihtsalt sõitis minu purjest julmalt üle. Kokkuvõttes täiesti räbal 6.5, mis sobib ainult mingiteks tagavaraosadeks. Päeva lohutas mõnus õhtusöök kohalikus veinimõisas. Vein, part ja kala olid suurepärased, väga mõistlik hinnatase.
Laupäev 19.05: Puhub meretuul. Lubati ka täna FUN start teha. Hetkel ca 2m rulllained. Kedagi merel ei ole. Otsustasin oma varustust sellistes tingimustes rohkem mitte lõhkuda. Õhtul on ka ametlik võistluste pidu.
Päev kujunes aga tormiks. Ühtegi sõitu ei tehtud. Õhtuks paisus torm nii maruliseks, et ujutas üle kogu laagri rannaala. Rannalava evakueeriti ning kogu grillipidu siirdus kõrgemale sadamakai osale. Vesi tungis esindustelkideni, Nailpryde telk oli lausa 1m jagu vee all, rannal ujusid mastijalad, kardaanid ja muu kergem kraam. Millalgi ärkasid ka kohalikud ning hakkasid oma kaatreid evakueerima.
Joodi-söödi telkides ja kes kus sai. Sissejuhatuseks maitsvad teokarbid, siis kana ja mingi salat + vein. Ka õhtu peaesineja mängis Carlos Santana lugusid telgis. Pidu aga ei lasknud ennast tuulest segada. Noored tansisid hommikuni.

Pühapäev 20.05: Öösel sadas vihma, väljas oli sooja 12-14 kraadi. Tuul keeras maalt merele tagasi, kuid sellest hoolimata olid rannas mega lainerullid. Anti küll iga tunni tagant uus info aga kokkuvõttes lõppes selle aasta Defi läbikukkumisega. Ühtegi ametlikku sõitu ei saanudki teha. Pakkisime asjad, sõime veel muuli otsas korralikult kõhud krabisid ja austreid täis ning siirdusime seltskonnaga edasi Hispaania ROSESE suunas, lootusega leida sooja ning päikesepaistet. Vot selline tüng.

Rain

No comments: