Thursday, June 7, 2018

Pagulased Pirita surfiklubis

Defi Wind Prantsusmaal on juba mitu nädalat ajalugu. Nüüd, üle kolme nädala, oli Pirital sobilik surfiilm. Avasin lauakoti ja minu imestuseks vaatasid sealt vastu kolm pagulast. Ilmselt olid nad Prantsusmaal asjade pakkimise ajal ennast parajal hetkel lauakotti nihverdanud. Oskasid olla nii vaikselt, et keegi neid tähele ei pannud.

Nad olid lauakotis suutnud olla kolm nädalat kuivas, ilma veeta- aga kui ma nad välja lasin, polnud neil häda midagi. Vaatasid kurbade silmadega otsa ja hakkasid kohe liigutama.

Pagulaste motiivid on tegelikult mõistetavad- Eestis valitsevad troopilised tingimused, aga Prantsusmaal on see kevad olnud äärmiselt külm. Ilmselt sai neil kõrini ka Prantsusmaal valitsevast ebatervest suhtumisest. "Kogu aeg mõnitatakse- eskargoo, eskargoo. Ja kõige hullem, meiesuguseid kaob tuhandete viisi! Kohalikud lihtsalt koguvad meid kokku, viivad minema ja tagasi ei tule mitte keegi. Kohutav!"

See uudis peaks rõõmustama paljusid, kasvõi Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. On ju nende põhiprobleemiks liiga väike pagulaste arv Eestis- kellega sa võitled, kui vastaseid pole. Seda enam, et tegemist pole neegrite, vaid puhastverd prantslastega.

Eestisse sattunud pagulased paigutatakse teatavasti Vägeva või Vao varjupaigataotlejate majutuskeskustesse. Leidsin klubi tagant murust küllaltki vägeva vao ja paigutasin nad sinna. Loodetavasti jäävad nad ellu ja annavad oma panuse Eesti viinamäetigude (Helix Pomatia) genofondi rikastamisse.

Oleks tore, kui nad ei pettuks ning jääksid Eestisse. Hea õnne korral on võimalik, et nad saavad isegi erialast tööd Eesti ettevõtetes.
No comments: